برنامه نویسی C

آموزش زبان C با رویکرد برنامه نویسی برای مبتدیان و متخصصان ، به شما کمک می کند تا آموزش زبان C را به راحتی درک کنید. آموزش C ما هر موضوع را با برنامه توضیح می دهد.زبان C توسط دنیس ریچی برای ایجاد برنامه های سیستمی که به طور مستقیم با دستگاه های سخت افزاری مانند درایورها ، هسته ها و غیره تعامل دارند ایجاد شده است.

برنامه نویسی C به عنوان پایه سایر زبان های برنامه نویسی در نظر گرفته می شود ، به همین دلیل به عنوان زبان مادری شناخته می شود.

1) C به عنوان زبان مادری

زبان C به عنوان زبان مادری همه زبانهای برنامه نویسی مدرن در نظر گرفته می شود زیرا بیشتر کامپایلرها ، JVM ها ، هسته ها و . به زبان C نوشته شده اند و بیشتر زبان های برنامه نویسی از نحو C پیروی می کنند ، به عنوان مثال C ++ ، Java ، C # ، و غیره.

این مفاهیم اصلی مانند آرایه ، رشته ها ، توابع ، مدیریت پرونده و غیره را ارائه می دهد که در بسیاری از زبانها مانند C ++ ، Java ، C # و غیره استفاده می شود.

 

2) C به عنوان زبان برنامه نویسی سیستم

برای ایجاد نرم افزار سیستم از یک زبان برنامه نویسی سیستم استفاده می شود. زبان C یک زبان برنامه نویسی سیستم است زیرا می تواند برای انجام برنامه نویسی سطح پایین (به عنوان مثال درایور و هسته) مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی برای ایجاد دستگاه های سخت افزاری ، سیستم عامل ، درایورها ، هسته ها و غیره استفاده می شود به عنوان مثال ، هسته لینوکس با C نوشته شده است.

برای برنامه نویسی اینترنتی مانند جاوا ، .Net ، PHP و غیره قابل استفاده نیست.

 

3) C به عنوان یک زبان رویه ای

یک رویه به عنوان یک تابع ، روش ، روال ، زیرروال و غیره شناخته می شود. یک زبان رویه ای مجموعه ای از مراحل را برای برنامه مشخص می کند تا مشکل را حل کند.یک زبان رویه ای برنامه را به توابع ، ساختارهای داده و غیره تبدیل می کند.

C یک زبان رویه ای است. در C ، متغیرها و نمونه های اولیه عملکرد باید قبل از استفاده اعلام شوند.

 

4) C به عنوان یک زبان برنامه نویسی ساخت یافته

یک زبان برنامه نویسی ساخت یافته زیرمجموعه ای از زبان رویه ای است. ساختار به معنای تقسیم برنامه به قطعات یا بلوک است تا درک آن آسان باشد.در زبان C ، ما برنامه را با استفاده از توابع به قطعات تقسیم می کنیم. درک و اصلاح برنامه را آسان تر می کند.

 

5) C به عنوان یک زبان برنامه نویسی سطح متوسط

C به عنوان یک زبان سطح متوسط ​​در نظر گرفته می شود زیرا از ویژگی زبانهای سطح پایین و سطح بالا پشتیبانی می کند. برنامه زبان C به کد مونتاژ تبدیل می شود ، از حساب اشاره گر (سطح پایین) پشتیبانی می کند ، اما از نظر ماشین مستقل است (از ویژگی های سطح بالا).

 

یک زبان سطح پایین مخصوص یک ماشین است ، یعنی وابسته به ماشین. این دستگاه وابسته است ، سریع اجرا می شود. اما درک آن آسان نیست.یک زبان سطح بالا مختص یک ماشین نیست ، یعنی ماشین مستقل است. درک آن آسان است.

https://www.javatpoint.com/c-programming-language-tutorial

 


باید ها و نباید های برنامه نویسی کودکان

فعالیت های برنامه نویسی پایتون برای کودکان

ابزارهای برنامه نویسی مبتدی

منابع و زبانهایی برای کودکان و جوانان برای شروع برنامه نویسی

مزیت برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

برنامه نویسی اندورید برای کودکان و نوجوانان

21وب سایت برای یادگیری رایگان برنامه نویسی مخصوص نوجوانان

آموزش برنامه نویسی به کودکان

، ,زبان ,c ,برنامه ,نویسی ,یک ,برنامه نویسی ,به عنوان ,یک زبان ,می شود ,c به ,زبان برنامه نویسی ,برنامه نویسی سیستم

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
provininap هیات کوهنوردی مجتمع گاز پارس جنوبی کیمیا ronasntarh دبیرستان مقداد گل مرداب وبلاگ ورزشي فایل 200 مجله اینترنتی بانک دانش