قبل از شروع برنامه ریزی ، آموزش نوع صحیح تفکر در کودک ، آموزش روش الگوریتمی مهم است. از 10-14 سالگی ، ابزارهای ویژه به این امر کمک می کنند:

 

Scratch یک محصول رایگان رسانه MIT برای سنین 8 تا 16 سال است. با کمک آن ، کودکان بدون غوطه وری در نحو زبان ، بازی ها ، انیمیشن ها ، کارتون ها را ایجاد می کنند و بلافاصله نتایج کار خود را مشاهده می کنند ، آنها را با دوستان و جامعه آنلاین به اشتراک می گذارند.

Code.org همچنین منبعی رایگان است که قصد دارد دانش کامپیوتر را بدون توجه به جنسیت و نژاد در سراسر جهان در دسترس قرار دهد. صدها برنامه درسی از جمله دوره های آموزشی را برای کودکان دبستانی ارائه می دهد.

Tynker یک زمین بازی بین المللی برای 60 میلیون کودک است. آنها 14 میلیون برنامه و 4 میلیارد خط کد نوشته اند. حساب رایگان 20 بازی کدگذاری ، همه حالت ها ، پوسته ها و یک سرور خصوصی Minecraft را فراهم می کند.

CodeCombat بستری برای یادگیری برنامه نویسی به روشی بازیگوش است. شامل 11 دوره است که یکی از آنها برای همه دانشجویان و معلمان رایگان است.

CodaKid - کدگذاری آنلاین برای کودکان. آکادمی دارای 40 دوره کامپیوتر ، 0 جستجوی IT و 550 چالش کدگذاری است. یک دوره آزمایشی رایگان 2 هفته ای برای انتخاب کلاسهای مناسب وجود دارد.

کودکان همچنین مجلات و کتابهای رنگارنگ IT را دوست دارند. این لازم نیست که یک نظریه محکم باشد ، در اینجا رویکرد سرگرم کننده مهم است. بنابراین ، بازی های رایانه ای به دوست داشتن IT کمک می کنند. اما از عوارض جانبی احتمالی آن آگاه باشید: در بعضی موارد کودک معتاد می شود. از طرف دیگر ، محدودیت های شدید در مورد نوجوانان می تواند یک شوخی بی رحمانه باشد و با بازی کافی ، آنها تمایل بیشتری به رشد دارند.

 

در سن 17-13 سالگی کودکان جاه طلبتر می شوند ، بنابراین برنامه نویسی برای Arduino و Raspberry PI به خصوص مرتبط می شود. اگر کودک شما جذب بازی می شود ، Unity را امتحان کنید ، یک محیط ایجاد محتوای سه بعدی که بیش از 25 سیستم عامل را پشتیبانی می کند.

 

 

https://proglib.io/p/programmirovanie-dlya-detey-kakie-yazyki-samye-aktualnye-2019-09-30


باید ها و نباید های برنامه نویسی کودکان

فعالیت های برنامه نویسی پایتون برای کودکان

ابزارهای برنامه نویسی مبتدی

منابع و زبانهایی برای کودکان و جوانان برای شروع برنامه نویسی

مزیت برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

برنامه نویسی اندورید برای کودکان و نوجوانان

21وب سایت برای یادگیری رایگان برنامه نویسی مخصوص نوجوانان

آموزش برنامه نویسی به کودکان

، ,برنامه ,یک ,ها ,کودکان ,بازی ,برنامه نویسی ,می کنند ,ها ، ,می شود ,ها و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
Raymond's style rikita محمدغفوررئیسیان ™ pailectrfa server majazi دانلود کده torcresore mesnifudu ‌amirgame knowingbros